מינצבלוג

איך לפרסם באינסטגרם? פרסום באינסטגרם – צעד אחר צעד

רוצים לדעת איך לפרסם באינסטגרם? מצויין תוכלו לראות את הכל בהמשך המאמר אבל לפני חשוב להכיר קצת על האינסטגרם

כאשר נשאלים האם ניתן למנוע את עוצמת ההשפעה של האינסטגרם בעולם הדיגיטלי של היום, התשובה היא בהחלט לא. עם מעל למיליארד משתמשים פעילים בחודש, אינסטגרם היא אחת הפלטפורמות המרכזיות בתחום הפרסום במדיה החברתית. לכן, הבנה עמוקה של איך לפרסם באופן נכון באינסטגרם יכולה להביא להצלחה עסקית, רוב הלקוחות וחשיפה גבוהה. במאמר זה, אני אדריך צעד אחר צעד איך לפרסם באינסטגרם, מהיסודות, ואתן לכם את הכלים לבנות את המערכת הנכונה והמותאמת אישית לעסק שלכם.

המטרה? להפוך את האינסטגרם שלכם לכלי פרסום חזק ויעיל, שיביא לכם תוצאות משמעותיות. בואו נתחיל.

האבולוציה של אינסטגרם

טבלה המתארת את האבולוציה של אינסטגרם:

ועכשיו לתכלס, אחרי שחפרנו על כל קורות האינסטגרם.. בינינו, אופציית הסטורי שנפתחה היא מצויינת לנו בעלי העסקים לחשיפה ענקית ולהעלאת ערך המותג שלנו אך מצידה השני לנו הלקוחות זה רע. למה? כי אנו הופכים להיות צרכני תוכן ולא יוצאים מהטלפון, כיום כולנו על כל דבר קטן נכנסים לקבוצות, מגיבים, שואלים ומתייעצים בין בגוגל בין בפייסבוק.

הפכנו מצרכנים פעילים שהולכים לחנויות ומודדים בגדים לצרכנים שרואים מודעה באינסגרם בפייסבוק או בגוגל ורוכשים ישר. למען האמת עולם הדיגיטל הפך אותנו לעצלנים.

מיהם קהל יעד באינסטגרם? אז קצת מספרים :

הנתונים על פיצול המגדרים באינסטגרם מגוונים בין המחקרים, אך באופן כללי, מרבית המחקרים מראים שיש יתרון קל לנשים. לדוגמה, נתונים מ-Statista מראים שבראשית שנת 2021, כ-43.7% ממשתמשי אינסטגרם היו גברים, בעוד ש-56.3% היו נשים. קהל המשתמשים של אינסטגרם מגוון מאוד, אך רוב המשתמשים גם היום הם בגילאים 18-34. המשתמשים הצעירים הם חלק גדול מקהל היעד של אינסטגרם, עם מיליארדים של משתמשים צעירים שמשתמשים באפליקציה באופן יומיומי. יחס המינים באינסטגרם הינו כמעט שווה, עם קלה של משתמשות מתמיד. ישנה מגמה כללית של משתמשות נשים יותר מאשר משתמשים גברים בפלטפורמות רשת חברתית, ואינסטגרם אינה חריגה.

נתונים מכמה מחקרים מראים שאינסטגרם הוא אחת מהפלטפורמות החברתיות הגדולות ביותר בעולם, עם למעלה ממיליארד משתמשים פעילים בחודש.

אך כמות המשתמשים הכוללת באינטרנט משתנה כל הזמן, במיוחד שבשנה האחרונה נכנסה טיקטוק לחיינו, כיום מספר המשתמשים באינטרנט מראים שיש כ-4.9 מיליארד משתמשים בעולם.

אם משווים את המספרים, מתברר שבערך 20-25% ממשתמשי האינטרנט משתמשים גם באינסטגרם. עם זאת, יש לציין שישנם שינויים תכופים בטכנולוגיה ובשימוש באינטרנט, ולכן המספרים אינם סופיים.

עד כיום:

40 מליון תמונות הועלו, 200 מיליון משתמשים פעילים מדי יום, 5 ביליון דולר הוצא על פרסום באינסטגרם בשנה האחרונה, פי 2 יותר סרטונים מכל פלטפורמה אחרת.

ההבדלים בין הפלטפורמות הפרסומיות לבעלי העסקים

יתרונות מול חסרונות

ניתן לראות כי הפלטפורמה של גוגל הינה הפלטפורה הטובה ביותר לפרסום אך מצד שני הינה הפלטפורמה היקרה ביותר שיש כיום, בגוגל יש אפשרות לעשות קידום אתרים בצורה אורגנית מה שאין כמעט אפשרות לעשות קידום בעמוד העסקי בפייסבוק בצורה אורגנית.

לרוב אנשים לא מחפשים בפייסבוק, זה קיים אך לא הרבה – כיוון שבפייסבוק פחות מחפשים אלא פייסבוק מוצאת את הלקוחות ע״י טירגוט רלוונטי. כנ״ל גם באינסטגרם.

סיכום ביניים: השוני העיקרי בין הפרסום ברשתות החברתיות לבין קידום ממומן בגוגל הוא שעל ידי פרסום באינסטגרם או פרסום בפייסבוק אנו מוצאים את הלקוחות הרלוונטים ומפרסמים להם, ובגוגל אנו מפרסמים ללקוחות שיחפשו בצורה אקטיבית את מילת המפתח הרלוונטית.

התוכן הוא המלך! מהם התכנים האפשריים לפרסום באינסטגרם?


פרסום באינסטגרם

פרסום באינסטגרם מאופיין ע״י פרסום תוכן של תמונות, וידאו, סטורי וגיפים.

יש כל מיני אפשרויות לפרסום ע״י תוכן כמו אפליקציות חיצוניות כמו בומרנג המתממשקת ישירות לאינסטגרם, או לחלופין העלאת סרטונים לסטורי או לעמוד ועריכת תמונות ע״י פילטרים.

בכדי לפרסם נכון באינסטגרם צריך ליצור אסטרטגיה כמו בכל עסק. אין את האפשרות באינסטגרם להעלות מבצעי 1+1 כי זו לא הפלטפורמה צריך להבין את הפלטפורמה ולדעת איך לפרסם שם בצורה נכונה ומקצועית. כיום כבר לא מעניין כמה לייקים יש לעמוד אינסטגרם שלי או לעמוד הפייסבוק, אלא מהם כמות העוקבים שלי, פייסבוק כבר ממזמן העיפה את הלייק לשמאל ומה שהכי חשוב גם שם זה העוקבים.

בכדי לייצר יותר עוקבים ניתן לעשות קמפיינים ממומנים בפייסבוק למעקב אחר העמוד (כרגע יש את זה באנגלית בהמשך ייכנס עברית)

משהו שנכנס בימים האחרונים הוא אפשרות הסלייד שאו (slide show) ע״י חיבור החנות בפייסבוק לאינסטגרם נותן אפשרות לטייג את המוצר עם המחיר שלו מהחנות בפייסבוק ולהוציא לסליקה חיצונית.

שיווק אורגני באינסטגרם יש דבר כזה?

אינסטגרם הפך לאחת מהפלטפורמות החשובות ביותר לשיווק דיגיטלי. הוא מאפשר לך להגיע לקהל מגוון וליצור קשר אישי וממושך עם הלקוחות שלך. אם אתה רוצה למקסם את היתרון שלך מאינסטגרם, עליך להבין כיצד לבנות ולשמר את הנוכחות שלך באופן אורגני.

 1. פרופיל משלמים: הפרופיל שלך הוא הפנים של העסק שלך באינסטגרם. תכנים חשובים כמו שם העסק, לוגו, קישור לאתר שלך ותיאור משקף צריכים להיות נוכחים. בנוסף והפוך את החשבון שלך לחשבון עסקי כדי לקבל כלים מורחבים לניתוחים ופרסום.
 2. תוכן איכותי: אינסטגרם הוא פלטפורמה חזותית, אז התמונות והסרטונים שלך חייבים להיות מרשימים ומשקפים את המותג שלך. חשוב להקדיש מחשבה לאסתטיקה של הפיד שלך ולהקפיד על עקביות באיכות התמונות ובצבעים.
 3. השתמש בהאשטגים נכונה: האשטגים מאפשרים למשתמשים למצוא את התוכן שלך. אם אתה משתמש בהאשטגים המתאימים, תוכל להגיע לקהל גדול יותר ולאנשים שמתעניינים במוצרים או שירותים שלך.
 4. השתתפות בקהל: אל תסתפק בהעלאת תוכן. תגובות לתגובות, עקוב אחרי משתמשים חדשים, והתממשק עם הקהל שלך. הכרת הקהל שלך מעניקה לך הזדמנות ליצור קשר אישי ולבנות קהל נאמן.
 5. שיתוף פעולה ופרסום משותף: חפש מותגים שיכולים להיות מעניינים לקהל שלך ושקול שיתוף פעולה או פרסום משותף. זה יכול להרחיב את התנודה שלך לקהלים חדשים ולהביא לתוכן שלך למספר צפיות גבוה יותר.
 6. קידום קהל מקומי: אם לעסק שלך יש מיקום פיזי, זכור להוסיף מיקום לפוסטים שלך. זה יכול לעזור לקהל המקומי למצוא אותך ולמשוך לקוחות מקומיים.

זכור, שיווק אורגני מחייב זמן ומאמץ, אבל התשואה יכולה להיות משמעותית. אם אתה עקבי, מחויב ומתכנן מראש, אתה תוכל לבנות נוכחות באינסטגרם שתביא לך תוצאות משמעותיות.

הפרסום באינסטגרם שונה מהפרסום בפייסבוק כיוון שהפרסום באינסטגרם היא רק ע״י תמונה או סרטון אשר צריך להעביר את המסר שלנו בצורה המקצועית ביות ושהמשתמש לא ירגיש שמנסים למכור לו ע״י תוכן.

איך לפרסם עסק חינם באינסטגרם – בניית אסטרטגיית תוכן

בפרסום אורגני באינסטגרם, המטרה היא לנצל את הפלטפורמה כדי להגיע לקהל מטרה מבלי להוציא כסף על פרסום ממומן. להלן כמה שלבים שאתה יכול לבצע כדי לקדם את העסק שלך באינסטגרם באופן אורגני וכיצד לבנות אסטרטגיית תוכן מרשימה:

א. אפיון קהל מטרה: כדי לייצר תוכן שמדבר אל האנשים הנכונים, עליך לדעת למי אתה מתכוון. אפיון קהל מטרה יכול לעזור לך להבין מי הם הלקוחות הפוטנציאליים שלך, מה הם מחפשים, מה הם אוהבים, ואיך אתה יכול להגיע אליהם בצורה הכי אפקטיבית.

ב. יצירת פרופיל עסקי: החשבון העסקי מאפשר לך לגשת לנתונים אנליטיים, להציג כתובת ושעות פתיחה, ולהוסיף קישורים לסטוריז. זה גם מאפשר לך לפרסם פוסטים וסטוריז.

ג. בניית אסטרטגיית תוכן: אסטרטגיית תוכן היא מפת הדרך שלך למה, איך וכאשר אתה פורסם. זה יכול לכלול מגוון סוגי תוכן, כולל תמונות, סרטונים, סטוריז, ורעיונות להאשטגים. עליך לתכנן מראש מה תפרסם, איך זה יתאים למותג שלך, ומתי תפרסם כל פוסט. הבנת המותג אותו אתה רוצה לפרסם, אם זה העסק שלך ההבנה מה אתה רוצה לפרסם שם ומהם התועלות של העסק והחסרונות שלו. איסוף החומרים – הכנת תקייה מסוגרת עם תמונות סרטונים שיש ללקוח או לעסק גם להכיר את החומרים ולדעת מה חסר. הכנת תמונות רלוונטיות – חלק ניכר מהפרום באינסטגרם הוא פרסום ע״י תמונות אווירה וללא תמונות כאלו זה יראה לא מקצועי (ניתן להצטרף למאגר תמונות ע״י לחיצה כאן) לא לשכוח להשאר עם הצבעוניות של המותג. לעבוד על פי נוסחה שעובדת לכם, אני עובד לפי 70,20,10 – 70 אחוז תמונות אווירה אותנטייות, או אווירה הממחישה את המוצר, 20 אחוז תמונות עם הנעה לפעולה כמו הגרלה, השלימו את המשפט, שלח הודעה אל.. ו 10 אחוז מודעת מכירה נטו.

ד. שימוש בהאשטגים: ההאשטגים הם דרך מעולה להגיע לאנשים שאינם עוקבים אחריך עדיין אבל מתעניינים בנושאים שאתה מפרסם עליהם. חקור אילו האשטגים הם הרלוונטיים והפופולריים ביותר בתחום שלך, והוסף אותם לפוסטים שלך.

ה. הגבה והתממשקות: אחת הדרכים הכי טובות להגדיל את הנוכחות שלך באינסטגרם היא פשוט להיות פעיל. הגב לתגובות, עקוב אחרי חשבונות חדשים, והשתתף בשיחה. הקהל שלך יעריך את ההשקעה שלך ואת התקשורת הפתוחה והאישית.

ו. תמונה משותפת ושותפים לפרסום: קידום שותף עם מותגים דומים או אינפלואנסרים יכול להגדיל את החשיפה שלך לקהלים חדשים. אם אתה מחפש דרך להגיע ליותר אנשים, שותפים לפרסום יכולים להיות בדיוק מה שאתה צריך.

סוגי הפוסטים שיועלו במסגרת אסטרטגיית התוכן

תכני ידע: פוסטים של תכני ידע מספקים מידע שימושי וערך מוסף לעוקבים. זה יכול להיות ממוחשב, כמו טיפים והדרכות, או מהנה, כמו עובדות מעניינות על המותג שלך או תחום התענוג שלו. זה מטרתו היא להתמקד בחינוך הלקוחות שלך ולהראות שאתה מומחה בתחומך.

תכני מכר: פוסטים אלה מיועדים למכירה ומציגים את המוצרים שלך באופן ברור ומושך. תמונות יכולות להראות מוצרים בדרכים שונות: חדשות, במכירה, או בסיטואציות שונות שמראות איך הם יכולים לשמש בחיי היום יום של הלקוח.

תכני יעילות: פוסטים אלו מציגים את הערך הייחודי שהמותג שלך מציע, כולל היכולת שלך לספק שירות לקוחות מעולה, משלוח מהיר, או מאפיינים מיוחדים של המוצר שלך. פוסטים אלו מטרתם להוכיח שהמותג שלך מספק את הערך הטוב ביותר.

תוכן אותנטי: תוכן אותנטי מראה את הצד האנושי של המותג שלך. זה יכול לכלול תמונות מאחורי הקלעים, פוסטים של עובדים, או תמונות של לקוחות מרוצים. פוסטים אלו מטרתם ליצור קשר רגשי עם הלקוחות שלך.

התערבות מותג בסטורי: הסטוריז באינסטגרם מציעות דרך נהדרת להתערב במו תוך השיתוף של סקרים, תהליכי עבודה, צילומי התקדמות ועוד. הם מאפשרים לך להיות יותר חופשי ולשתף תוכן שיכול להיות מעט פחות משובח מאשר בעמוד הראשי שלך, מה שמאפשר יותר יצירתיות ואותנטיות.

סוגי התכנים שנעלה לאינסטגרם

אווירה – מסר עם פירוק והרכבה

סרטוני הדרכה – DIY – עשה זאת בעצמך

צילומים מקצועיים – תמונות איכותיות של המוצר

דפי נחיתה – לתת תמצית שיווקית המניעה לפעולה

טיזרים – טיזר לפוסט חדש או טיזר לסרטון בסטורי או טיזר ללייב.

את התכנים האלו אנו נפרסם על פי האסטרטגיית התוכן 70/20/10

איך לפרסם באינסטגרם בצורה אורגנית – האם אפשרי?

התשובה כן, כמו שכתבתי למעלה ואיך עושים את זה? קודם ע״י מחקר מילות מפתח מסודר בגוגל, צריך לעשות מחקר האשטגים או ע״י בדיקה באינסטגרם איזה # יש לו הכי הרבה פוסטים או באותו תחום או בצורה ידנית או ע״י תוכנות צד שלישי כמו tag for likes ועוד תוכנות בסגנות, תוכנות אלו לאוו דווקא תורמות אך ניתן לנסות ולהבין מה עובד ומה פחות. האשטג הוא כמו המטא תג בגוגל.

בסיום הבדיקה והניסוי יש לראות לאיזה תוכן האשטגים עובדים הכי טוב ואת אותם האשטגים לשים על כל תמונה ותוכן שעולה לאינסטגרם.

וזו הדרך הטובה ביותר למצות את האפשרויות לקידום העמוד רק לשים לב לא לשים המון המון האשטגים 5-10 זה בסדר.

יצירת לידים איכותיים מהאינסטגרם

קצת על הלידים בפייסבוק, הרבה פנו אלי בטענה כי בחברה הקודמת שהם היו בא אומנם היו הרבה לידים אך הלידים לא היו איכותיים, איך אפשר ליצור לידים איכותיים בפייסבוק הוא ע״י יצירת שאלות פתוחות, לאוד העובדה כי היום הפרסום של הלידים הוא ב 2 הקלקות בלבד הלקוח לא תמיד זוכר שהוא זה שהשאיר את הפרטים ולכן חשוב להוסיף שאלה או 2 פתוחה כמו באיזה שעה נוח לך לדבר או הקלד שוב את המספר הטלפון שלך ועוד שאלות פתוחות בכדי לתת ללקוח הרגשה וזכרון שעשה פעולה ולא רק לחץ אוטומטית.

היום יש את האפשרות ליצור לידים גם ע״י מעורבות באינסטגרם, אז איך עושים את זה?

לפני זה.. כמה טיפים.

 1. אל תהיו אגרסיבים עם התוכן – האינסטגרם זו לא הפלטפורמה למכירה אגרסיבית.
 2. אל תפרסמו דך המערכת של אינסטגרם אלא ע״י המערכת של פייסבוק (לא יודע למה אבל לא חיברו עדיין את המערכות)
 3. תוודאו שפרטי הגישה שלכם מחוברים לעמוד העסקי
 4. השתמשו בקידום ממומן בסטורי בצורה מדוייקת הקפידו על סיסטמטיות ולא על פעם ככה ופעם ככה.
 5. ניתן לפרסם ע״י הסטורי ולוודא מי היה בעמוד ומי צפה בתוכן שלי ולפרסם לו בצורה מסודרת או אפילו לקחת את התוכן ולפרסם לדומים לו (לוקלייק)

לדוגמא לגנט קמפיין ממומן באינסטגרם

חודש ראשון  כ- 80 ש״ח ליום (בפחות מכך עדיף לא כדאי להכנס לזה.)

 1. שבוע 1 – פרסום תמונה או סירטון בצורה ממומנת – הסרטון אמור להיות עם מסר רך לא עם הנעה לפעולה לרכישה
 2. שבוע 2 – פרסום תמונה מניעה לפעולה – תייגו את המילה / עשו ככה וככה
 3. שבוע 3 – הפצה של כמה סרטונים שונים במקביל – הדרכה/ צילום לוקיישן
 4. שבוע 4 – פוסט קריאה לפעולה בצורה לא אגרסיבית

חודש שני כ- 100 ש״ח + ליום.

 1. שבוע ראשון – הפצה של תמונה או סרטון לאלו שצפו כבר בסרטונים או בתמונות (רימרקטינג)
 2. שבוע שני – קמפיין לידים רגיל בסטורי רק לאלו שראו את הסרטונים או כאלו אם בעלי מכנה משותף זהה
 3. שבוע 3 – קמפיין המתבסס על הלידים שפתחו את הטופס ולא השאירו פרטים מהשבוע הקודם
 4. שבוע 4 – הנעה לפעולה וטיזר נוסף (לחודש הבא)

וכן הלאה..

כלים חיצוניים

ישנם מגוון כלים ברשת אשר נותנים את האפשרות לפרסם בצורת בוט, או לפרסום בצורת חברה שנכנסת לך לחשבון ומייצרת מעורבות בחשבון שלך, אני אישית פחות אוהב לעשות את זה כיוון שאלו הכלים היום פה מחר לא, הם לא חוקיים מבחינת פייסבוק ולכן פייסבוק כבר הענישה לא מעט חשבונות ולכן אני לא ממליץ על כלים אלו.

 

המאמר לשמיעה לכבדי ראייה

 

5/5 - (2 votes)

מעוניינים לפרסם באינסטגרם? רוצים לפצח את השיטה? חשוב להבין כי כדי שהעסק יצליח פרסום באינסטגרם הוא רק חלק בין קידום העסק בתחום הדיגיטל. אז אם אתם מעוניינים לחזק את הצד של פרסום באינסטגרם – מוזמנים ליצור איתי קשר

אורי מינץ