הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

שיווק ברשתות חברתיות

החלפת הפרופיל הפרטי בעמוד עסקי בפייסבוק האם כדאי?

יש לכם כמות של כ-2500 חברים בפייסבוק, חלקם אתם לא יודעים מי הם ואת חלקם אתם מכירים ממש טוב, לכולם אתם מבקשים לעשות לכם אהבתי או לעקוב אחריכם בדף הפייסבוק כי פייסבוק לא מסכימים להשתמש בעמודים אישיים כפרופיל עסקי – ויש להם מספיק סיבות לכך.

  • לא צריך לערבב בין החיים האישיים לעסק – פייסבוק הינה קודם כל רשת חברתית והיא אינה רוצה שישתמשו בפרופיל אישי למטרות עסקיות כי זה לא חברתי.
  • פרופיל פרטי אפשר לחבר עד 5000 חברים ולדף עסקי אין הגבלה של כמות האוהבים.

עם הזמן בגלל כמות העסקים הפרטיים או היזמים הפרטיים בפייסבוק הבינו שלהרבה אנשים יש עסק ברשת החברתית ולכן עם הזמן הם החליטו על  ביטול החוק המערבב בין עסקים לחברים וכיום נותנים לכל פרופיל אישי אפשרות להמיר אותו לעסקי.

מהם היתרונות בכך?

עכשיו אסביר, ע"י לחיצה קטנה ומהירה מתבצעת המרה של כל החברים בפרופיל האישי לחברים בפרופיל העסקי כולם הכוונה כ-ו-ל-ם! דף שעד היום היה עם 35 לייקים פתאום יש לו 2000.

ועכשיו באה השאלה האם זה נכון? האם זה טוב לעסק? ואיך זה תורם? האם אתה בטוח שהם קהל היעד של העסק שלך? האם לכל החברים שלך יש עניין להיות אוהדים לעסק שלך? האם זה לא ניצול יחסי החברות שלכם בלחייב אותם לאהוב את העסק שלך?

לא עדיף לברר איתם לפני? יש הרבה אנשים כישרוניים אך מכאן ועד לחייב אותם לאהוד את הדף יש מרחק רב.

הפייסבוק אומנם מאפשר לנו חדירה לפרטיות וכולנו אוהבים לקבל עוד ועוד מידע כולל תמונות, סרטונים, ועוד. בזה שאתה ממזג את החברים מהפרופיל האישי לפרופיל העסקי אותם חברים חשופים לאנשים אחרים שהם לא חברים שלהם אלא העסק שלך, אז נכון כיום אתה אולי אחד אבל היי מחר אולי תרצה להגדיל את העסק?.. החברים שלך יירצו שאיזה מישהו יראה את התמונות שהם מעלים? אולי הם רוצים פרטיות עם החברים שלהם בפייסבוק?

אז עם כל השאלות, יש להבין כי בלהפוך את הפרופיל הפרטי לדף עסקי, זה רעיון מצויין אך הדרך לשם תצטרך למען חבריך הקרובים להיות בהסכמה, החברים שלכם לא צריכים להיות הממליצים העסקיים שלכם בכוח אלא עשו את זה בחוכמה, וגם לא ביקורת אלא תבקשו שיכתבו עליכם איזה פוסט מוצלח שתוכלו לקדם אותו, זה עובד יותר.

אם אתם רוצים חשיפה מיתוגיות או לידים, לא יודעים איך לעשות את זה, רוצים שינהלו לכם את העמוד העסקי אני כאן בשבילכם להוריד מכם את הדאגה למה אין לי עמוד עסקי או למה המתחרים שלי מפרסמים שם ואני לא שם.

צרו איתי קשר עוד היום

אורי מינץ
אורי מינץ