הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

מקדם אתרים

קידום אתרים אורגני – למה זה טוב?

רשת האינטרנט הפכה את עולם המסחר לגלובאלי, ומאפשרת לכל עסק לשווק מוצרים ושירותים ללא מגבלה לוקאלית. גם עסקים מקומיים דוגמת נותני שירותים (אינסטלציה, חשמל, מנעולנים) או חנויות למוצרים פיזיים הכירו את כוחו של האינטרנט בכלל ומנועי החיפוש בפרט, כאשר למעלה מ-93% מן הגולשים מחפשים אחר שירותים ומוצרים ברשת. נתונים אלו נותנים משמעות מחודשת לביטוי: אם אתה לא שם- אתה לא קיים.

קידום אתרים אורגני מהו?

קידום אתרים אורגני של אתרים נשען על ההבנה כי לא די בהקמת אתר אינטרנט יפה ומרשים המתאר את פעילות העסק ו/או הארגון. חשובה לא פחות חשיפתו של האתר והמידע הטמון בו בפני גולשים רלוונטיים. האופציה לחשיפה בתשלום הנה אופציה יקרה ומוגבלת, מה גם שהיא מלווה בתג: "מודעה" המרתיעה גולשים רבים, המחפשים את המידע האמין ביותר ללא פרסומות.

קידום אורגני אינו פרסום?

קידום אתרים אורגני הוא תהליך המתבצע בעזרת חברה לקידום אתרים, כאשר מקדם אתרים הוא מקצוע לכל דבר המצריך ידע, ניסיון ומיומנות. מקדם אתרים אינו מספק פרסום של האתר לגולשים, כי אם הופך את האתר לבעל ערך מוסף עבורם.

כיצד הופכת חברה לקידום אתרים אתר קיים לבעל ערך לגולש?

חברה לקידום אתרים נשענת על פיצוח האלגוריתמים המתוחכמים של מנוע החיפוש המוביל גוגל. לא ניתן לומר כי קיים כיום מקדם אתרים הבקיא בנוסחת הקידום האורגני המלאה, וזאת מאחר ומדובר בסוד שמור ביותר במשרדי גוגל העולמית מחד גיסא, ובאלגוריתם העובר שינויים תכופים מאידך גיסא.

יחד עם זאת מקדמי אתרים וחברות מקצועיות העוסקות בתחום קידום אורגני חיות ונושמות את התחום, לומדות ומתפתחות באמצעות ניסוי וטעייה תמידיים, ומביאות ידע רב בעל ערך ותוצאות מוכחות בקידום אורגני טבעי של אתרים לראש תוצאות החיפוש בגוגל.

מאחר ובגוגל מקפידים על קידום אתרים אורגני בגוגל בעלי ערך בלבד, עוסקות החברות והמקדמים במתן ערך מוסף לגולש באופן שיהפוך את האתר לסמכות מקצועית ויעלה את קרנו הן בעיני גוגל והן בעיני הגולשים.

קידום אתרים

האם בעל האתר יכול לבצע פעולות קידום אורגני בעצמו, ללא חברה לקידום אתרים?

בעל עסק/אתר הפנוי לכך וביכולתו כישורי שיווק, כתיבה ויכולות טכניות יכול לבצע בעצמו חלק מן הפעולות אשר יביאו לקידום אורגני של האתר בגוגל. העלאת מאמרים ותכנים, חידוד ודגש על מילות המפתח ואפילו עיצוב גרפי בעבור אלו שמכירים ומדברים את השפה. יחד עם זאת, קיימים לא מעט פרמטרים בתחום הקידום האורגני המחייבים ידע מקצועי, ניסיון וכלים שניתן למצוא רק בחברות לקידום אתרים אורגני ואצל המקדמים המקצועיים בשוק.

 

לא עדיף לקנות פרסום בגוגל באופן ממומן?

האפשרות של פרסום ממומן בגוגל פחות טובה ומתאימה למרבית סוגי העסקים והאתרים. היה ומדובר במוצר נקודתי המחייב חדירה מהירה לשוק או פרסום של אירוע בטווח זמן קצר סוג זה של פרסום יכול לתת מענה. אולם הניסיון מלמד שבעסקים המציעים מוצרים ושירותים לטווח הארוך, קידום אורגני נותן מענה הרבה יותר מדויק, מגדיל את החשיפה בעלויות משתלמות ונוחות בהרבה מהפרסום הממומן ואף מייצר לידים איכותיים בעלי פוטנציאל של ממש להפוך את הגולשים ללקוחות.

האם כל סוג של אתר מתאים לקידום אורגני בגוגל?

אחת העבודות הראשונות של מקדם אתרים היא לבחון את מאפייני האתר, החל מהפלטפורמה בה הוא נבנה והמשך בדומיין ובשפה אותה הוא מדבר. את שוק בניית האתרים כיום מובילות שתי פלטפורמות עיקריות: וויקס ווורדפרס. לכל שיטה ישנם יתרונות וחסרונות, אולם שתיהן מציעות תבנית של אתר הניתנת לקידום. במקרה של אתרים ישנים יותר עשוי מקדם אתרים להמליץ על בניה של אתר חדש והשבתת הקודם, במטרה להבטיח קידום אורגני יעיל ומהיר יותר.

ניתן להיעזר גם בשירות חברה לקידום אתרים אורגני המספקת חבילת שירותים מלאה החל מבניית האתר, קידום אורגני שלו בגוגל ולעתים שילוב של שירותים נוספים מתחום הפרסום באינטרנט, דוגמת פרסום ושיווק ברשתות החברתיות.

אם אתם מחפשים מישהו מקצועי שיעשה קידום אתרים בצורה מקצועית, להביא את האתר שלכם למיקום גבוה בתוצאות החיפוש מוזמנים ליצור איתי קשר ע״י השארת פרטים בתחתית העמוד אפשר ליצור איתי קשר

אורי מינץ
אורי מינץ