הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

ניהול מוניטין ברשת

ניהול מוניטין ברשת – מה התוצאות הרצויות?

בכל תחום שבו העבודה אינה בדיוק ליניארית ולא מהווה מדע מדויק, חשוב מאוד לעשות תיאום ציפיות עם המומחה שעתיד לעבוד עם כל מה שקשור לתחום ניהול מוניטין ברשת. מדוע מדובר במדע לא מדויק? כתחום המשיק לעולם קידום אתרים, גם ניהול מוניטין ברשת הוא תחום מאוד דינמי ומשתנה, גם ברמה הגלובלית, וגם ברמה הפרטית – כל מקרה לגופו. ולכן יש לעשות מחקר מקיף לפני תחילת העבודה על משימת ניהול מוניטין ברשת, גם בתחום הכללי של הלקוח וגם בפעילות הספציפית שלו.

מה רוצים להשיג בעת העבודה על ניהול מוניטין ברשת

כאשר פונים לשירות מקצועי של ניהול מוניטין ברשת, פעמים רבות זה נעשה עקב מצב שכבר אינו מזהיר. במילים אחרות, כאשר תוצאות החיפוש בעמוד הראשון נותנות אך ורק היבטים שליליים של בית העסק, האדם או החברה. עם זאת, מותגים רבים מודעים כיום לחשיבות העניין ודווקא מעדיפים להקדים תרופה למכה ולשכור שירותי ניהול מוניטין ברשת לפני שמתעוררות בעיות כלשהן.

המטרה היא להיות תמיד עם יד על הדופק, לשלוט על מה שקורה בכל רגע נתון ולעשות זאת באופן שמעודד תנועה חיובית למקורות האינטרנט הראשיים והחשובים ביותר של הגורם הספציפי. בנוסף, במסגרת ניהול מוניטין ברשת שולטים גם עם הדירוגים באתרים השונים, ובעיקר בגוגל. יש ליצור מאזן חיובי במידת האפשר, והיכן שניתן – להסיר תגובות שליליות.

ניהול מוניטין ברשת

מתי אפשר לצפות לתוצאות של ניהול מוניטין בגוגל?

יש המון גורמים המשפיעים על תוצאות העבודה בנושא ניהול מוניטין באינטרנט. ראשית, מה היה המצב בתחילת העבודה. כאמור, יותר פשוט וקל לשמור על מאזן חיובי קיים, מאשר להסיר תוצאות חיפוש שליליות או לנסות להסוות אותן באמצעים שונים. עם זאת, במקרים סבירים ניתן ליצור 10 עמודים מקודמים שיתפסו את העמוד הראשון תוך מספר חודשים, אך שום מומחה לא יכול להתחייב לתוצאות מסוימות במלוא מאת האחוזים, משום שיש המון פקטורים. למשל, אם התגובות השליליות הן תוצאה של פגיעה ממתחרים, כלומר מכוון, יתכן שיידרש זמן רב יותר על מנת לתקן ולמזער את הנזק.

האם כדאי להפסיק ניהול מוניטין ברשת?

הנטייה הטבעית היא להפסיק את השירות ברגע שהמטרה הושגה. אך ניהול מוניטין בגוגל זהו נושא מורכב, שבו הכול יכול להשתנות תוך מספר שניות בלבד, וזו הסיבה לכך שעדיף לעשות ניהול מוניטין ברשת "על אש קטנה" דרך קבע, מאשר להיקלע למצבים הדורשים כיבוי שריפות של תמיד נעשה במהירות הדרושה, ובמקרים רבים הנזק כבר נעשה. ולכן, חברות ואנשים הפעילים בתחום דינמי ותחרותי שבו התדמית באינטרנט משחקת תפקיד חשוב בהצלחה וביצירת פרנסה – עדיף שיהיה זה שירות קבוע ומתמשך.

איזה ערך מוסף ניתן לקבל במהלך ניהול מוניטין ברשת?

בגלל שתחום ניהול מוניטין לעסקים קשור באופן ישיר לעולם קידום אורגני, התוצאות הנוספות של העניין יכולות להיות קשורות דווקא ליצירת תכנים ברמה גבוהה שישרתו את המטרות של בעל העסק או האדם הפרטי. בין ההמלצות הבולטות של מומחי שיווק דיגיטלי לעסקים ניתן למצוא שימוש בשירותי אתרים גדולים: פלטפורמות לבלוג, עמודים אישיים באתרים מקצועיים וכו'. באמצעות השקעה בתוכן של עמודים אלה ניתן ליצור לא רק תדמית חיובית באופן כללי בעמוד הראשון, אלא גם להביא ליותר עניין כלפי הפעילות של בית העסק האדם הספציפי, ואף להעלות את המכירות, למרות שזו לא המטרה הבלעדית של התהליך. מעבר לכך, כל אדם וכל בית עסק יכולים להרוויח רבות מכך שכל התוצאות בעמוד הראשון מציגות את הגורם המקודם באופן הרצוי.

ניהול מוניטין ברשת זה לא משהו שצריך לזלזל בו. קחו איש מקצוע שיוגע לעשות את זה בצורה מקצועית ביותר. אם אתם מחפשים מישהו מקצועי שיעשה את ניהול המוניטין שלכם בצורה מקצועית, דיסקרטית ואמינה מוזמנים ליצור איתי קשר

אורי מינץ
אורי מינץ