הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

גוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס – מה זה? איך זה עוזר לנו לנהל את האתר העסקי

כל בעל אתר אשר עושה קידום לאתר שלו נתקל לא פעם ולא פעמיים במושג "גוגל אנליטקס".
במאמר זה ננסה להבין מהו גוגל אנליטיקס, ועד כמה הוא כלי אפקטיבי וחשוב לשימוש בקידום באתר שלכם, במיוחד שמדובר על לא מעט קמפיינים כדי להביא לידים. עם כלי זה תוכלו לפלח את הגולשים שלכם באתר לפי גילאים, מיקומים, תחומי עניין ועוד, דבר שיסייע רבות להצלחת הקמפיין הקידומי שלכם וייתן לכם כלים נוספים איך לייעל את עצמכם במטרה להביא לתוצאות טובות יותר.

מהו גוגל אנליטיקס?

גוגל אנליטיקס הוא למעשה כלי אשר מאפשר לנו למעקב וניתוח תנועת הגולשים באתרנו. כל מי שעושה קמפיינים בגוגל וכן ברשתות אחרות, חייב לדעת את אפקטיביות הקמפיינים על הגולשים. גוגל אנליטיקס הינו כלי לניתוח תנועת הגולשים, ניתן לקבל תמונת מצב און ליין לגבי כמות הגולשים בשעות מסוימות ובביטויים מסוימים לקידום. הכלי מנתח לנו את הנתונים בצורת סטטיסטיקה, וכך אנו יודעים מה כמות הכניסות של הגולשים, מי הגולשים אשר גולשים באתר, איזה דפים נצפו בשיעור גבוה ועוד. השימוש בו נעשה מעבר למחשב גם במובייל, כך שהוא זמין כל הזמן ובכל מקום

הדברים שניתן לעשות עם גוגל אנליטיקס?

ניתן  לקבל מידע על נושאים שונים שקשורים לגלישת המבקרים באתר ואשר כוללים:

מספר הכניסות לאתר בכל יום

מספר הדפים שאשר נצפו ע"י הגולשים באתר

כמות הדפים הממוצעת שכל משתמש צפה

הזמן שהגולש צפה בדפים

כניסות הגולשים כולל כניסות של גולשים חוזרים, מספר הפעילות באתר

שיעור הכניסה והיציאה מדף הכניסה לאתר, כך ניתן לזהות בקלות דפים בעיתיים ולשפר אותם בהתאם.

אחוז הגולשים החדשים לעומת אחוז הגולשים החוזרים.

כל אחד מנתונים אלה עוזר לנו לשווק ולקדם את האתר בצורה הטובה ביותר, וע"י כך ניתן להביא תוצאות טובות לדירוג האתר שלנו בגוגל. מדובר על כלי חינמי ויעיל , שניתן להורידו ולהטמיע אותו בתוך האתר לצורך קידום אורגני.

חשיבות גוגל אנליטיקס

רוצים קמפיין אפקטיבי ומוצלח? איך תדעו אם הוא מוצלח? גוגל אנליטיקס ייתן לך את המידע המקיף על כניסות לאתר, זמני שהייה, דפים חשובים ומהיכן הגיעו לאתר.  גוגל אנליטיקס הינו אחד הכלים הטובים ביותר והחשובים ביותר למי שהו מקדם אתרים ולבעלי אתרים לצורך בדיקה ואופטימיזציה. עם כלי זה תוכלו לדעת מהי הרזולוציה של הקמפיין שהעלתם, וכך תוכלו להתאים מאפיינים אלה לקמפיין שלכם שיביא לכם יותר חשיפות, תגובות, שיתופים ולידים. בנוסף לכך תוכלו לעקוב דרך הגוגל אנליטיקס לאורך כל הקמפיין ולשדרג אם צריך את הקמפיין. לכן ניתוח נכון של תנועת גולשים דרך מילות מפתח שונות משפיעות רבות על קידום האתר וכן על התנועה בתוך האתר בהתאם למילות מפתח אלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אם אתם מחפשים מישהו מקצועי שיעשה לכם קידום אתרים מקצועי עם דוחות אנליטיקס מוזמנים ליצור איתי קשר ע״י השארת פרטים בתחתית העמוד אפשר ליצור איתי קשר

אורי מינץ
שיווק דיגיטלי