הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

אופטימיזציה לקידום אתרים

האם תוסף אופטימיזציה לקידום אתרים YOAST הולך לאבד את מקומו לתוסף RANK MATH?

סקירה של 8 תכונות שלוקחות את המירוץ הזה בהליכה!

במשך שנים רבות, כשחשבנו על תוסף אופטימיזציה לקידום אתרים לוורדפרס – חשבנו על יוסט. האופטימיזציה תמיד הייתה חלק חשוב מאוד בהליכי שיווק דיגיטלי לעסקים, ובאמצעות שיפור תמידי של האתר ואף בדק בית שכדאי לעשות מדי זמן מה (בעיקר כאשר האתר מתפתח) – הייתה תועלת רבה מהתוסף שמציג את כל המרכיבים של SEO איכותי.

שנים רבות היה YOAST המלך הבלתי-מעורער של שיפור SEO על האתר, כאשר מפתחים ומשתמשים פשוטים השתמשו גם בגרסה החינמית וגם בגרסת הפרמיום לשיפור ביצועי האתר בגוגל. עכשיו יש בחור חדש בשכונה וקוראים לו ראנק מת' (Rank Math).

במאמר זה נראה על מה כל המהומה, מה התוסף הזה נותן, האם כדאי לזנוח את YOAST לטובתו, או שיש כאן "עוקץ" כלשהו?

מוכנים? מתחילים!

מה הוא התוסף אופטימיזציה לקידום אתרים הזה ומי עומד מאחוריו?

התוסף פותח על ידי חברת Mythemeshop העוסקת באספקת תוספים ותבניות וורדפרס מזה מספר שנים. הפעם הם החליטו לעשות את זה ובגדול באמצעות תוסף SEO מהפכני וחדשני.

התוסף כולל אינספור אפשרויות מרחיקות לכת וגם נוצר במטרה להיות לעזר למשתמשים, לכן הוא כולל גם מדריך התקנה מפורט, כך שתחילת העבודה איתו היא פשוטה ונגישה. בתקופה שבה הליכי פרסום בפייסבוק, קידום אתרים ועבודות נוספות הדורשות זמן וכוחות, האפשרות ליהנות מתוסף פשוט לתפעול ובעל ערך שלא יסולא בפז בכל הקשור לשליטה על אופטימיזציה לקידום אתרים.

בשתי מילים – למה כן? 

אחד היתרונות הכי משמעותיים במערך Rank Math לעומת המתחרים המובילים שלו – זו העובדה שכעת הוא מוענק חינם לחלוטין! אך ניתן להעריך שמדובר בתופעה זמנית שמטרתה למשוך כמה שיותר משתמשים, כך שגם תשלום סמלי בשלבים מאוחרים יותר מכל משתמש יוכל להביא לרווחים משמעותיים עבור המפתחים. אך לא משנה מה הסיבה ומה התוקף של השימוש בחינם, מדובר במשהו שניתן לנצל כבר עכשיו.

וכדי להבין מדוע זה משתלם ונוח כל כך, לפניכם סקירה של 8 תכונות אדירות ואקטואליות שמעלות את התוסף החדש לראש רשימת התותחים הכבדים של כל מומחה שיווק דיגיטלי לעסקים.

 1. אפשרות לייבא נתונים

ה-Rank Math מעלה את הרף בתחום תוספי SEO, כך שגם שני המובילים בשוק (YOAST ו-All in One SEO) צריכים לקחת זאת בחשבון. אך דבר אחד בטוח, המפתחים של Mythemeshop לקחו בחשבון את נתח השוק שתופסים המתחרים המובילים שלהם ויצרו אפשרות לעבודה רציפה עבור מקדמי SEO שמעוניינים לעבור מתוסף אופטימיזציה לקידום אתרים אחד לשני. כך, כלי הייבוא המובנה של Rank Math מאפשר לייבא את הרכיבים הבאים:

 • הגדרות התוסף
 • נתוני מאטה של פוסטים
 • נתוני התוסף
 • מיקוד מילות מפתח

בודקי הגרסה הראשונית של התוסף דיווחו שהייבוא נעשה בקלות וללא טעויות. כלי הייבוא מוצע תוך כדי התקנת והגדרת התוסף, כך שהתהליך נעשה באופן זורם ופשוט ויותר.

 1. ניטור 404 והפניות מובנה

אחד הדברים שמזיקים ומציקים לפעילות של כל הליך בניית אתרים ופיתוחם העתידי לטובת קידום הוא שגיאות הפנייה – עמודי 404 שפוגעים במדרג, או הצורך לעשות הפניות של עמודים ליעדם החדש באופן בלתי מורגש עבור הגולש וללא השלכות עבור הדירוגים.

כמעט שאי אפשר להימנע משגיאות 404, אך בהחלט ניתן לפקח עליהן ולשפר את ה-SEO ברמה הטכני. בעבר, בכדי לדאוג לשגיאות אלה היה צורך בגישה תמידית לקונסולת החיפוש של גוגל, או בתוסף אחר לוורדפרס.

בכדי לתת מענה מלא לבעיה זו, המפתחים של Rank Math יצרו אמצעי לפיקוח על שגיאות 404 שיהיה מובנה בתוך התוסף שלהם.

באמצעותו ניתן לתקן עמוד שגיאה 404 בקלות מירבית. ניתן להיעזר גם בתכונת ההפניה שלו (Redirect). באמצעות מספר קליקים מועט ניתן להפנות כל פוסט/עמוד לכל יעד שתרצו.

תכונה זו מקצרת זמן עבודה וגם מבטלת את הצורך לפנות לגורם נוסף כדי לשלוט על נושאי ה-404 וה-301, או לחילופין – התקנת תוסף ייעודי למטרה זו בלבד.

 1. עריכת סניפט מרשים ואופן גראף

הסניפט הוא למעשה "תיבה" שבה מוצג כל המידע הרלוונטי על האתר שלכם – מידע זה מוצג לגולשים בתוצאות החיפוש. כיום ניתן להציג סניפט רגיל או סניפט מועשר:

 • כותרת
 • כתובת האתר
 • תיאור

מצד שני, הסניפט המועשר מציג מידע נוסף הקשור לעמוד:

 • דירוג
 • תמונה
 • שם הכותב
 • זמן פרסום

הסניפטים המועשרים מאפשרים למנועי החיפוש להבין יותר טוב את תכני האתר, וגם משפר את שיעורי הלחיצה שלכם ובטווח הארוך משפרים מאוד את הדירוג הכללי.

התוסף תומך ב-11 סוגי סניפטים. אפשר לבחור מהסוגים בהתאם לסוג התכנים:

 • מאמר
 • ספר
 • קורס
 • אירוע
 • משרה
 • בית עסק מקומי
 • מוזיקה
 • מוצר
 • מתכון
 • מסעדה
 • סרטון

לכל סוג סניפט יש את הרכב השדות הייחודי לו, כך שכל מה שנותר לכם לעשות הוא למלא אותם בתכנים המתאימים וליהנות ממלוא התועלת של הסניפטים המועשרים.

בנוסף לכך, התוסף מאפשר להשתמש בטכנולוגיית האופן גראף שפותחה על ידי פייסבוק אי שם ב-2010. היא מעניקה למנהלי האתרים את האפשרות לשלוט באלמנטים שיוצגו ברשתות החברתיות בעת שיתוף התוכן המדובר. הרשתות החברתיות נעזרות לשם כך בתגיות ספציפיות מסוג תגיות מטה.

בעזרת תגיות אלה ניתן להפריד את כותרת הפוסט, התיאור, התמונה המוצגת בפוסט בפייסבוק או בטוויטר.כך התוכן ייראה מושך יותר ויניע תנועה רבה יותר מהרשתות החברתיות לאתר ויתרום להתפתחותו.

 1. לא תצטרכו יותר לפנות לקונסולת החיפוש של גוגל

הכלי קונסולת החיפוש של גוגל (שבעבר היה ידוע בשם Google Webmaster Tools) זהו שירות חינמי המסופק על ידי גוגל למנהלי האתרים.

כלי זה כולל טווח רחב של כלים ייעודיים לביצוע אופטימיזציה לקידום אתרים בצורה המדויקת והממוקדת ביותר. הכלי מאפשר לבדוק:

 • קישורים המובילים לאתר
 • קישורים פנימיים
 • אנליטיקה של חיפושים (החשיפה וכמות הקליקים של כל מילת חיפוש ספציפיות)
 • מפות אתר
 • מדדי בדיקה של האתר על ידי הבוטים של גוגל
 • הפנאלטיז (עונשים) שהוטלו על ידי גוגל
 • דיווחי פריצו ופגיעות בזדון שנעשו באתר ובתכניו

מפתחי תוסף Rank Math הצליחו לשלב את כל התכונות החשובות ביותר של כלי זה בתוך התוסף עצמו. ניתן לראות סקירה כללית של הקליקים, החשיפה, שיעור הלחיצה והיסטוריית מיקומים עבור מילות חיפוש שונות, תוך כדי פילוח של מילות החיפוש הזוכות לחשיפה רחבה יותר ויותר קליקים.

בנוסף, ניתן לקבל דיווח מלא על מפת האתר (שגיאות, התראות וסטאטוס של עמודי אינדקס) וכן שגיאות שמצאו הבוטים בעת סקירת האתר (שגיאות 404, בעיות גישה ועוד).

בעתיד ניתן לצפות גם לכלי מעקב אחרי מילות חיפוש.

 1. כלי מובנה לביצוע בדק בית של SEO

כפי שציינו אינספור פעמים, עבודת אופטימיזציה לקידום אתרים היא הליך מתמשך ובלתי נגמר. מעבר לרשימת המשימות הקבועות שיש לבצע בכדי לשמור על דירוגים גבוהים, ניתן להיעזר תמיד בכלים ייעודיים לניתוח ה-SEO. למרבה המזל, תוסף Rank Math החדש מספק גם זאת במסגרת התכונות שלו.

הניתוח מאפשר לראות באלו פעולות ניתן לנקוט בכדי לשפר את הדירוג תוך זמן קצר. הוא בודק האם אתם מנצלים את מלוא הפוטנציאל של האתר שלכם מבחינת SEO בכל קנה מידה, מהמשימות הבסיסיות ביותר ועד למבדקים מתקדמים.

הבדיקה הבסיסית סוקרת:

 • בעיות של לינקים קבועים
 • פוסטים ללא מילות חיפוש ממוקדות
 • פוסטים ללא מילות חיפוש ממוקדות בכותרת ה-SEO

סקירת ביצועים בודקת האם יש שימוש בתוסף ליצירת מטמו שמשפר את ביצועי האתר.

הבדיקה המתקדמת ביותר מדווחת על:

 1. אפשרויות לשיתוף ברשתות החברתיות
 2. נושאים הקשורים לקונסולת החיפוש של גוגל

 

 1. חווית משתמש נעימה עם עיצוב מודולרי

בעת בחירת פלטפורמות וכלים שמסייעים לנו בנושאים שונים בפעילות שלנו במסגרת בניית אתרים או כל הליך אחר באינטרנט. מפתחי התוסף לקחו זאת בחשבון והשקיעו לא מעט בחווית משתמש שתהיה אינטואיטיבית וברורה גם לאנשים חסרי השכלה מיוחדת.

קל מאוד להגדיר את התוסף המעולה הזה לביצוע אופטימיזציה לקידום אתרים וליד כל פריט יש הסבר מפורט לגבי מהותו ואופן פעולתו. יתרון גדול נוסף של התוסף הוא העיצוב המודולרי המאפשרת להפוך את התכונות החשובות ביותר בתוך מודולים ולהפעיל/לכבות אותם בעזרת קליק אחד.

השליטה במודולים נגישה כבר משולחן העבודה הראשי של התוסף.

 1. מערכת תפקידי ניהול

פרויקטים רבים באינטרנט מערבים כיום כמה וכמה אנשים – כולל אתר עם מספר כותבים או אנשים התורמים בצורה אחרת. כדי לנהל את האתר בצורה יעילה, יש צורך להגביל את הגישה לאלמנטים שונים של האתר בהתאם לתפקיד הייעודי של כל גורם הפעיל באתר. התוסף Rank Math דואג גם לזה!

תוכנת תפקידי ניהול מגבילה את הגישה של אנשים שונים לאלמנטים שונים של התוסף בהתאם לתפקיד שלהם.

ניתן להגדיר את האלמנטים הנגישים לכל בעלי הרשאות ולאחר מכן לתת את התפקיד לאנשים כראות עיניהם.

ניתן לתת גישה מוגבלת ביותר שבה לכל כותב יש גישה אך ורק למאפייני SEO ספציפיים לעמוד שבו הוא עובד.

סוגי התפקידים וההרשאות הקיימים: מנהל, עורך, תורם, כותב, משתמש רשום.

 1. שירות תמיכה יעיל, מועיל ומפרה

גורם נוסף שצוין לטובה על ידי הגורמים שבדקו את הגרסה הניסיונית של התוסף – הוא השירות היעיל, המהיר והמפורט שמסייע בכל עניין. גם אנשים בעלי קישורים טכנולוגיים גבוהים זקיקים לעתים קרובות לסיוע ועצה בכל הקשור לשימוש בתוסף חדש. צוותי הסיוע של חברת Mythemeshop מספקים עזרה ותמיכה לכל המוצרים שהם פיתחו והתוסף החדש אינו יוצא דופן מבחינה זו.

כמובן שהתמיכה ניתנת בשפה האנגלית בלבד.

לסיכום, האם אנו עומדים בפני מהפכה?

תוסף Rank Math העוזר לעשות אופטימיזציה לקידום אתרים מוכיח לנו שיש יותר ויותר דברים שניתן לעשות באופן עצמאי בכל הקשור להליכי קידום אתרים, פרסום בפייסבוק, שיפור הנראות וכו'. עם זאת, גם הכלי הטוב והיעיל ביותר לא מבטל את העבודה היומיומית ואת הצורך להיות תמיד עם היד על הדופק.

במילים אחרות, גם כשיש לכם את כל ארגז הכלים המלא, אתם עדיין צריכים להרים את הפטיש ולסובב את הפלאייר.

כך, כדי להפיק את המירב מהטכנולוגיה המתקדמת ביותר שנפלה בחלקנו בתקופה שבה אנו חיים, עדיין יש צורך בגורם אחראי שיקפיד על ביצוע המבדקים, יעדכן את התוספים, יעשה את מחקרי המילים הממוקדים שיעזרו להניע את האתר למקומות הראשונים בדירוגים ויעזרו לכם, בעל בית העסק, להשקיע את מלוא המרץ בלקוחות שלכם.

אופטימיזציה לאתר – שאלות ותשובות

 • מהי אופטימיזציה?

אופטימיזציה היא מכלול פעולות שמקדם אתרים מבצע על מנת לשפר את נראות ומיקומי האתר במנועי החיפוש השונים.

 • מה נכלל באופטימיזציה של אתר?

אופטימיזציה כוללת מגוון רחב של היבטים כגון: מבנה האתר, היררכיה, שיפור מהירות, הסרת תוכן רזה, הקטנת משקל תמונות ועוד.

 • האם אפשר לבצע בעצמי אופטימיזציה?

כן ולא. אופטימיזציה דורשת ידע רב וניסיון מקצועי ולא מומלץ לבצע אותה אם אין לכם אחד משניהם. אופטימיזציית יתר עלולה לפגוע ולגרום לנזק ממשי בדירוגי האתר במנועי החיפוש.

 • האם אנחנו מספקים שירותי אופטימיזציה?

בהחלט! אולי החלק החשוב ביותר בכל פרוייקט שאנחנו מבצעים לקידום אורגני הוא ההליך של אופטימיזציה לאתר.

אנו דואגים לנצל תמיד את החידושים האחרונים והמתקדמים ביותר בתחום ה-SEO לטובת העסק שלכם!

לגיבוש תכנית פעולה ממוקדת – צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם.

אורי מינץ
אורי מינץ