הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

עמוד שגיאה 404

עמוד שגיאה 404

לכל אחד מאתנו יצא להיתקל לא פעם ולא פעמיים בעמוד שגיאה 404 עם הכיתוב הבא שגיאה 404. למעשה מדובר על עמוד שלא קיים, כלומר כתובת אתר אינטרנט שלא קיים בין אם מדובר על אתר שמושבת לגמרי ולא קיים עוד או תקלה זמנית של עומס באתר. במאמר זה תקבלו את כל המידע לגבי עמוד שגיאה שאתם צריכים לדעת

מהו עמוד שגיאה 404 ?

עמוד שגיאה 404 הוא למעשה דף שלא קיים במציאת כתובת אתר מסוימת. שאנו מקבלים כזה דבר כאשר אנו מקלידים כתובת אתר מסוימת ורוצים להגיע אליה. ברגע שהכתובת אינה נמצאת או שגויה או לא מספקת מופיע דף ברירת מחדל מספק הדפדפן אשר מציג את הדף כדף שגיאה. כל בעל אתר יכול ליצור דף שגיאה 404 לאתרו, כשהוא מפנה את הגולש למוקד תמיכה או תלונות של האתר. כך שברגע שהגולש מקבל עמוד שגיאה הוא יודע לאן אליו לפנות ומה לעשות. כמו כן, חשוב מאוד לדעת שכמות רבות של שגיאות 404 יכולה להביא לפגיעה של האתר בדירוגו, לכן חשוב לדעת לתקן שגיאה זאת שלא תגרום נזק.

מה הסיבות לעמוד שגיאה 404?
קידום אתרים - 404

מדוע נוצר עמוד שגיאה 404? ליצירת עמוד שגיאה 404 סיבות רבות ושונות אשר כוללות בין היתר את הסיבות הבאות:

  • תוכן אשר נמחק מהאתר ולא התבצע הפנייה לדף אחר
  • כתובת דף שהתחלפה ע"י שינוי ולא עודכנה מה שמקשה למצוא את הדף הקיים.
  • כתובת חלקית או שגויה.
  • שגיאה בקובץ מפת האתר
  • אתר חיצוני שמקשר אל דף שלא קיים באתרך.
  • שרת שנפל

מהי מטרת עמוד השגיאה 404?

מטרת עמוד השגיאה 404 הוא לעדכן את הלקוח שידע שהגיע לעמוד שלא קיים, וכן להציע לו עמודים אחרים על מנת שלא יעזוב את האתר שהוא גולש אליו.

המטרה השנייה היא לנטר את השגיאות באתר כלומר, ע"י מערכות ניהול תוכן או הגדרה בשרת, אשר מתבצעת באופן אוטומטי באתר מבלי לחזור על קוד 404. עמוד שגיאה 404 טוב הוא דבר שיש בו את כל התוכן שהגולש צריך באותו רגע בין אם זה דף הבית, צור קשר או אפילו סתם עמודים חשובים באתר.

חשוב לדעת כי ריבוי עמודי 404 גורם לירידה במיקומי האתר במנועי חיפוש, בין הדברים הראשוניים שמקדם אתרים עושה זה לבטל את עמודי השגיאה.

מהו דף שגיאה 404 מוצלח?

דף שגיאה 404 מוצלח הוא דף אשר יודע להיות אפקטיבי במצבים שבהם האתר מושבת. בדף זה נמצא  את כל התוכן  שאנו צריכים מודגש בצורה מובנת וידידותית, כולל קישורים לעמודים חשו בר כמו דף הבית, צור קשר, עמודים פופולאריים ועוד. כמו כן, עמוד שגיאה 404 מוצלח צריך להחזיר קוד שגיאה 404 כפי שצריך ולא כל דבר אחר, וכי חשוב לבדוק שלא מופנים לעמוד שגיאה בכל כתובת אקראית. אם תקפידו על בניית אתרים עם דף שגיאה שכולל כל אחד מהפרמטרים או לפחות כמה מהם, תקבלו דף שגיאה מוצלח ולא תפספסו לקוחות וכן תדורגו נמוך בדירוג אתרים.

ריבוי עמודי 404 באתר גורם לשינוי לרעה בדירוג האתר במנועי החיפוש ובעיה בתחום קידום אתרים, מעוניין שאבדוק ואתקן לך את האתר ואכין אותו למנועי החיפוש? השאר פרטים

אורי מינץ
אורי מינץ