הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

מפת אתר

sitemap – מפת אתר – איך משתמשים בצורה נכונה במפת האתר לצורך קידום אתרים

ל-sitemap יש חשיבות רבה, וראוי שכל אתר אינטרנט יכלול מפת אתר מובנית, ברורה, קולחת ויעילה, אשר תממש את תפקידיה השונים. ל-sitemap מספר תפקידים מרכזיים וחיוניים, כשהבולט שבהם הוא תרומתה למאמצי קידום אתרים. מה זה סייט מאפ ולמה ממש אי אפשר בלעדיה?

מה זה מפת אתר?

מדובר בדף אינטרנט הנכלל באתר וכולל תצוגה גרפית והיררכית של המבנה הארכיטקטוני של האתר. לכל אתר אינטרנט יש מבנה ארכיטקטוני מסוים שניתן להציגו במגוון דרכים. מאפייני האתר הנכללים ב- sitemap כוללים תיאור של הדפים הקיימים באתר האינטרנט ו/או תיאור של הקשרים הקיימים בין דפי האינטרנט השונים הכלולים בו.

האם כל אתר צריך מפת אתר?

תצוגה גרפית של מבנה האתר תורמת להרבה היבטים, ובכך גלומים יתרונותיה הרבים של מפת האתר. היא מהווה כלי מומלץ וחשוב שאין לוותר עליו, ואשר יש לעצבו בקפידה ובמחשבה תחילה. למפת האתר יש חשיבות בהיבט התכנוני של האתר ובהיבט השימושי (נוחות הגולש), אך יותר מכל יש לה חשיבות בקידום אתרים, כאמור.

כיצד מפת האתר תורמת לקידום האתר?

  • מיפוי קל ופשוט – מנועי החיפוש עובדים לפי אלגוריתמים מתוחכמים שסורקים את דפי האינטרנט הקיימים. קיומה של מפת אתר מקל על מנועי החיפוש למפות את עמודי האינטרנט הקיימים, הודות להצגתם באופן היררכי.
  • אין פספוסים – קיומה של מפת אתר גם מונע את הסיכון שהאלגוריתמים של מנועי החיפוש יפספסו ולא ימצאו דפים באתר.
  • התמודדות עם אתגרים – ברוב הגדול של אתרי האינטרנט ישנם לא מעט אתגרים המקשים את מלאכתם החשובה של מנועי החיפוש. קיומה של sitemap מסייע להתמודד עם האתגרים השונים ועוזר למנועי החיפוש לאתר את כל דפי האינטרנט הקיימים באתר, גם במקרים קשים במיוחד. כך, למשל, מקרים שבהם אין בדפי האתר קישור (יש שימוש ב-Macromedia Flash או בתפריטי JavaScript ללא HTML), וכן במקרים שבהם מדובר באתר אינטרנט גדול במיוחד.
  • נוחות שתורמת ליעילות – קיומה של מפת אתר נוחה לשימוש מגביר את הסיכוי שגולשים ישהו באתר זמן רב יותר ויוכלו למצוא את מה שהם מחפשים בקלות רבה יותר. תנועה רבה ושהייה ממושכת של גולשים באתר תורמות לקידום האתר במנועי החיפוש.

אם אתם מחפשים מישהו מקצועי שיעשה לכם בסדר בתחום קידום אתרים בצורה מקצועית, דיסקרטית ואמינה מוזמנים ליצור איתי קשר ע״י השארת פרטים בתחתית העמוד אפשר ליצור איתי קשר

אורי מינץ
אורי מינץ