הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

בניית אתרים בוורדפרס

פרטים חשובים שכדאי לדעת על בניית אתרים בוורדפרס

וורדפרס הפכה בשנים האחרונות לפלטפורמה האולטימטיבית עבור בניית אתרים לעסקים וגם לצרכים אישיים שונים. הסיבה שבניית אתרים בוורדפרס נהפכה לפופולרית (על פי נתונים שונים, וורדפרס חולשת על לפחות מ-36% מכל שוק האתרים העולמי) היא האוניברסליות הגדולה שלה. נעבר על המידע הבסיסי לבוני אתרים וגם מומחים בתחום בניית חנות באינטרנט – כל מה שצריך לדעת על מנת לנצל את כל האפשרויות המגוונות של בניית אתרים בוורדפרס לטובת המטרות שלכם.

וורדפרס זה הרבה יותר מבלוג

באופן טבעי, מי שלא מכיר את התחום מקרוב עשוי לשער שוורדפרס זה בסך בכול פלטפורמה המיועדת אך ורק לבלוגרים. אך בפועל, מדובר בתפיסה מוטעית ביותר. בעוד שתחילה החברה התחילה בתור אתר בלוגים נוסף, אחד מיני רבים, אבל עבר מאז זמן רב והכל השתנה.
בניית אתרים בוורדפרס מאפשרת לבנות את כל סוגי האתרים, כולל בניית חנות אינטרנטית (מה שמהווה את אחת הדוגמאות המורכבות ביותר שניתן למצוא בעולם האינטרנט, משום שזה דורש התקנת ערכת סליקה ואלמנטים מורכבים נוספים). כמו כן, למעלה מ 100,000 מפתחים שונים יוצרים תוספים שעונים לצרכים ודרישות שונות ועד כה יותר ממיליארד פעמים נקנו והורדו (הבחירה לגבות כסף מהמשתמשים או לא תלויה במפתחים).

בניית אתרים בוורדפרס זה חכם מבחינת קידום אתרים

אחד היתרונות המובהקים של בניית אתרים בוורדפרס זו העובדה שאתרים אלו מאובזרים בכל הכלים הדרושים על מנת לקדם את האתר בצורה טובה וחכמה במנועי החיפוש מבלי להשקיע סכומים גדולים. תוספים כמו YOAST מאפשרים לשלוט בצורה משולמת על כל עמוד באתר, להגדיר את כל הפריטים החשובים וגם לעשות ניתוח מעמיק של התוכן והעמידה של העמוד בדרישות גוגל לדירוגים גבוהים.

זה חשוב גם במסגרת בניית חנות וירטואלית, משום שזה מאפשר למוצרים לקבל חשיפה הרבה יותר רחבה ולהביא לעלייה משמעותית בהכנסות, וזו בסופו של דבר המטרה של כל אתר ואתר. ראוי לציין שהכלים באים לסייע לעבודה על האופטימיזציה, אך לא מבטלים אותה.

בניית אתרים

ניתן למצוא המון תמיכה במהלך העבודה עם וורדפרס

בגלל שוורדפרס כל כך פופולרית מזה שנים רבות, הבחירה בפלטפורמה זמן למטרת בניית אתרים לעסקים היא הנכונה והחכמה ביותר, משום שהיא מאפשרת גם לקבל ליווי מלא תוך כדי הבנייה. תמיד יש מגוון רחב של פורומים שבהם ניתן לשאול שאלות לגבי כל תהליך בניית אתרים בוורדפרס, וגם אחרי.

כמו כן, התוספים הפופולריים ביותר תמיד מתעדכנים על פי החידושים האחרונים בתחום, ולכן ניתן לצפות שאתר שנבנה על בסיס וורדפרס יישאר אקטואלי לאורך זמן וישמור על מראה רענן, ויענה על דרישות SEO משתנות וכו'. כל שינוי באלגוריתמים של גוגל מתבטא בכלים השונים של וורדפרס, וכל מה שנדרש על מנת לשמור על עבודת בניית אתרים לעסקים ברמה גבוהה – זה לעקוב אחרי העדכונים.

גם אם אתם מסתדרים עם התוספים והתבנית שקניתם – עדיין כדאי לפנות למפתחים מקצועיים

למרות החופש הרב שנותנת בניית אתרים בוורדפרס, במצבים שונים יש צורך לפנות לעבודות פיתוח ממוקדות וספציפיות הדורשות הבנה בתכנות. למעשה, הוורדפרס מעניק פרנסה נאה לאינספור מפתחים בתחום, בגלל שלעיתים קרובות נדרש פיתוח של רכיב קטן שעונה באופן המדויק ביותר על צרכי הלקוח, ובגלל שמדובר בעבודה קטנה יחסית, ההשקעה הזאת תשתלם בטווח הארוך.

למשל, בניית חנות וירטואלית מותאמת לתחום ספציפי ויוצא דופן, או התאמה של אלמנטים עיצוביים מיוחדים המותאמים לצרכים של בעלי האתר. בניית אתרים לעסקים בעזרת וורדפרס מאפשרת שליטה מלאה על כל רבדי האתר, כולל בעזרת מפתח מקצועי ועצמאי, או לחילופין – באופן עצמאי, תוך כדי החלפת אסטרטגיות לכל אורך העבודה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אני עושה שיווק דיגיטלי לעסקים ומתמחה בבניית אתרים המותאמים לקידום אתרים. אצלי כל האתרים נבנים בקוד פתוח במטרה שיוכלו להיות מקודמים. אז אם אתם מעוניינים באתר שגוגל יוכל לסרוק אותו כמו שצריך מוזמנים ליצור איתי קשר

אורי מינץ
שיווק דיגיטלי