הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

בניית אתרים

ככה בונים אתרים איכותיים ומקצועיים

אוקי בנית אתר, למה? אם אתה רוצה שהאתר יהיה מקודם בגוגל בצורה אורגנית כמו שצריך, יש להבין מספר נתוני קריטיים כשמחליטים לבנות אתר.

אחד הדברים החשובים ביותר בבניית אתר היא להבין ולאפיין את מהות הצורך באתר אינטרנט לעסק. אם העסק צריך את האתר לצורך קידום ושיגיעו אליו או אם הוא לא צריך שהאתר יהיה במנוע החיפוש של גוגל (אז למה צריך אתר בגלל? תפתחו דף עסקי בפייסבוק או כרטיס ביקור דיגיטלי)

בונה אתרים מקצועי מבין גם בקידום אורגני כשבונה אתר הוא יודע כי אחד הנתונים המהותיים ביותר הם תגיות מטא (META TAG).

תגיות מטא הן תגיות אשר מתארות את המידע על האתר. יש מספר תגיות אבל יש שני תגיות מאוד חשובות. תגית שמכניסה את האתר לאינדקס של גוגל בצורה טובה ונכונה ע"י מילות מפתח, והתגית השנייה היא מי שנותנת שליטה על הדפדפן.

התגיות הן אלו שאנו רואים בראש האתר הגולש לא רואה אותן אבל מי שבונה את האתר רואה אותן (וכמובן מקדמי אתרים) המטרה העיקרית של התגיות מטא הוא לתת למחפשים בגוגל אפשרות להפנות אותם לאתר ע"י מילות המפתח שנבחרו בקפידה.

המשמעות של זה לא ברורה מבחינתכם אבל אם חברת קידום אתרים לא בוחרת לכם את התגיות (קורה הרבה לצערי) או לא בוחרת את התגיות הנכונות האתר שלכם לא יתקדם נקודה.

לכן שבונים אתר אינטרנט צריך לבחור מישהו מקצועי אשר מבין לא רק בבנייה אלא גם בקידום האתר. זה נכון שכיום כל אחד יכול לבנות אתר ע"י מספר סרטונים שהוא ראה ביוטיוב אבל האם תפקידו את האתר שלכם אצל אחד כזה? ואם כן התוצאה תהיה חובבנית.

שנכיר?

HTML

אתרים נבנים בקוד HTML או בקוד נקי במספר שפות תכנות, שהקוד טוב ונוח ללא תוספות שלא צריך אותם , הקידום האורגני הולך חלק יותר כיוון שהאתר יודע לדבר בשפה תואמת למנועי החיפוש.

ובכדי שגוגל יכיר את הקוד הוא חייב לכלול תגיות מטא שיבין את דפי התוכן של האתר וללא התגיות האלו הוא לא יאנדקס את האתר וחבל.

ישנם חברות בניית אתרים אשר בונות ללקוחות אתרים בקוד סגור שהלקוח בכדי לשנות משהו צריכים חברת תחזוקה של בניית אתרים בשונה מאתר שנבנה בקוד פתוח כמו וורדפרס שכל אחד עם גישה יכול להיכנס ולשנות ולעדכן חומרים חוסך לבעל העסק כסף רב.

אז אם אתה רוצה אתר תבניתי או משהו ללא בחירה תוכל לעשות את האתר בקוד סגור אך יש להבין כי לפעמים הזול יותר לטווח הארוך יקר יותר.

לכל אתר יש את השוני שלו: בתחומי העיסוק, קהל היעד ומגוון מאפיינים שונים ומשונים, ולכן אתר עסקי צריך לתת לבעל האתר נוחות, שהאתר עצמו יהיה פתרון ולא מעמסה. ולכן הדבר הכי טוב שחברה לבניית אתרי הוא לבנות לכם אתר שמותאם לכם כי יש הבדל בין אתר לאינסטלטור לבין אתר של חברת הייטק.

חברת בניית אתרים לרוב עובדת עם תבניות אך אל תעבדו עם חברות אשר מכתיבות לכם תבניות מסוימות אשר לא ניתנות לשינוי. (זה אומר שהרבה משתמשים עם אותה תבנית) האתר צריך להיות מותאם לכם ולעסק שלכם תדמיתי ומזמין.

לא פחות חשוב לבנות אתר שיהיה קל לשימוש ומגיב מהיר נוח לתפעול ולהעלאת תכנים ללא שום צורך בחברה לתחזוקת אתרים.

אני מתמחה בבניית אתרים המותאמים לקידום אתרים, אצלי כל האתרים נבנים בקוד פתוח במטרה שיוכלו להיות מקודמים. אז אם אתם מעוניינים באתר שגוגל יוכל לסרוק אותו כמו שצריך מוזמנים ליצור איתי קשר

אורי מינץ
אורי מינץ