הבלוג

של אורי מינץ - שיווק דיגיטלי

בניית אתרים בוורדפרס

בניית אתרים בוורדפרס

בניית אתרים בוורדפרס – פרטים חשובים שכדאי לדעת

אוקי בנית אתר, למה? אם אתה רוצה שהאתר יהיה מקודם בגוגל בצורה אורגנית כמו שצריך, יש להבין מספר נתוני קריטיים כשמחליטים לבנות אתר.

אחד הדברים החשובים ביותר בבניית אתר היא להבין ולאפיין את מהות הצורך באתר אינטרנט לעסק. אם העסק צריך את האתר לצורך קידום ושיגיעו אליו או אם הוא לא צריך שהאתר יהיה במנוע החיפוש של גוגל (אז למה צריך אתר בגלל? תפתחו דף עסקי בפייסבוק או כרטיס ביקור דיגיטלי)

בונה אתרים מקצועי מבין גם בקידום אורגני כשבונה אתר הוא יודע כי אחד הנתונים המהותיים ביותר הם תגיות מטא (META TAG).

תגיות מטא הן תגיות אשר מתארות את המידע על האתר. יש מספר תגיות אבל יש שני תגיות מאוד חשובות. תגית שמכניסה את האתר לאינדקס של גוגל בצורה טובה ונכונה ע"י מילות מפתח, והתגית השנייה היא מי שנותנת שליטה על הדפדפן.

התגיות הן אלו שאנו רואים בראש האתר הגולש לא רואה אותן אבל מי שבונה את האתר רואה אותן (וכמובן מקדמי אתרים) המטרה העיקרית של התגיות מטא הוא לתת למחפשים בגוגל אפשרות להפנות אותם לאתר ע"י מילות המפתח שנבחרו בקפידה.

המשמעות של זה לא ברורה מבחינתכם אבל אם חברת קידום אתרים לא בוחרת לכם את התגיות (קורה הרבה לצערי) או לא בוחרת את התגיות הנכונות האתר שלכם לא יתקדם נקודה.

לכן שבונים אתר אינטרנט צריך לבחור מישהו מקצועי אשר מבין לא רק בבנייה אלא גם בקידום האתר. זה נכון שכיום כל אחד יכול לבנות אתר ע"י מספר סרטונים שהוא ראה ביוטיוב אבל האם תפקידו את האתר שלכם אצל אחד כזה? ואם כן התוצאה תהיה חובבנית.

HTML

אתרים נבנים בקוד HTML או בקוד נקי במספר שפות תכנות, שהקוד טוב ונוח ללא תוספות שלא צריך אותם , הקידום האורגני הולך חלק יותר כיוון שהאתר יודע לדבר בשפה תואמת למנועי החיפוש.

ובכדי שגוגל יכיר את הקוד הוא חייב לכלול תגיות מטא שיבין את דפי התוכן של האתר וללא התגיות האלו הוא לא יאנדקס את האתר וחבל.

ישנם חברות בניית אתרים בוורדפרס אשר בונות ללקוחות אתרים בקוד סגור שהלקוח בכדי לשנות משהו צריכים חברת תחזוקה של בניית אתרים בשונה מאתר שנבנה בקוד פתוח כמו וורדפרס שכל אחד עם גישה יכול להיכנס ולשנות ולעדכן חומרים חוסך לבעל העסק כסף רב.

אז אם אתה רוצה אתר תבניתי או משהו ללא בחירה תוכל לעשות את האתר בקוד סגור אך יש להבין כי לפעמים הזול יותר לטווח הארוך יקר יותר.

לכל אתר יש את השוני שלו: בתחומי העיסוק, קהל היעד ומגוון מאפיינים שונים ומשונים, ולכן אתר עסקי צריך לתת לבעל האתר נוחות, שהאתר עצמו יהיה פתרון ולא מעמסה. ולכן הדבר הכי טוב שחברה לבניית אתרי הוא לבנות לכם אתר שמותאם לכם כי יש הבדל בין אתר לאינסטלטור לבין אתר של חברת הייטק.

חברת בניית אתרים בוורדפרס לרוב עובדת עם תבניות אך אל תעבדו עם חברות אשר מכתיבות לכם תבניות מסוימות אשר לא ניתנות לשינוי. (זה אומר שהרבה משתמשים עם אותה תבנית) האתר צריך להיות מותאם לכם ולעסק שלכם תדמיתי ומזמין.

לא פחות חשוב לבנות אתר שיהיה קל לשימוש ומגיב מהיר נוח לתפעול ולהעלאת תכנים ללא שום צורך בחברה לתחזוקת אתרים.

וורדפרס הפכה בשנים האחרונות לפלטפורמה האולטימטיבית עבור בניית אתרים לעסקים וגם לצרכים אישיים שונים. הסיבה שבניית אתרים בוורדפרס נהפכה לפופולרית (על פי נתונים שונים, וורדפרס חולשת על לפחות מ-36% מכל שוק האתרים העולמי) היא האוניברסליות הגדולה שלה. נעבר על המידע הבסיסי לבוני אתרים וגם מומחים בתחום בניית חנות באינטרנט – כל מה שצריך לדעת על מנת לנצל את כל האפשרויות המגוונות של בניית אתרים בוורדפרס לטובת המטרות שלכם.

וורדפרס זה הרבה יותר מבלוג

באופן טבעי, מי שלא מכיר את התחום מקרוב עשוי לשער שוורדפרס זה בסך בכול פלטפורמה המיועדת אך ורק לבלוגרים. אך בפועל, מדובר בתפיסה מוטעית ביותר. בעוד שתחילה החברה התחילה בתור אתר בלוגים נוסף, אחד מיני רבים, אבל עבר מאז זמן רב והכל השתנה.
בניית אתרים בוורדפרס מאפשרת לבנות את כל סוגי האתרים, כולל בניית חנות אינטרנטית (מה שמהווה את אחת הדוגמאות המורכבות ביותר שניתן למצוא בעולם האינטרנט, משום שזה דורש התקנת ערכת סליקה ואלמנטים מורכבים נוספים). כמו כן, למעלה מ 100,000 מפתחים שונים יוצרים תוספים שעונים לצרכים ודרישות שונות ועד כה יותר ממיליארד פעמים נקנו והורדו (הבחירה לגבות כסף מהמשתמשים או לא תלויה במפתחים).

בניית אתרים בוורדפרס זה חכם מבחינת קידום אתרים

אחד היתרונות המובהקים של בניית אתרים בוורדפרס זו העובדה שאתרים אלו מאובזרים בכל הכלים הדרושים על מנת לקדם את האתר בצורה טובה וחכמה במנועי החיפוש מבלי להשקיע סכומים גדולים. תוספים כמו YOAST מאפשרים לשלוט בצורה משולמת על כל עמוד באתר, להגדיר את כל הפריטים החשובים וגם לעשות ניתוח מעמיק של התוכן והעמידה של העמוד בדרישות גוגל לדירוגים גבוהים.

זה חשוב גם במסגרת בניית חנות וירטואלית, משום שזה מאפשר למוצרים לקבל חשיפה הרבה יותר רחבה ולהביא לעלייה משמעותית בהכנסות, וזו בסופו של דבר המטרה של כל אתר ואתר. ראוי לציין שהכלים באים לסייע לעבודה על האופטימיזציה, אך לא מבטלים אותה.

בניית אתרים

ניתן למצוא המון תמיכה במהלך העבודה עם וורדפרס

בגלל שוורדפרס כל כך פופולרית מזה שנים רבות, הבחירה בפלטפורמה זמן למטרת בניית אתרים לעסקים היא הנכונה והחכמה ביותר, משום שהיא מאפשרת גם לקבל ליווי מלא תוך כדי הבנייה. תמיד יש מגוון רחב של פורומים שבהם ניתן לשאול שאלות לגבי כל תהליך בניית אתרים בוורדפרס, וגם אחרי.

כמו כן, התוספים הפופולריים ביותר תמיד מתעדכנים על פי החידושים האחרונים בתחום, ולכן ניתן לצפות שאתר שנבנה על בסיס וורדפרס יישאר אקטואלי לאורך זמן וישמור על מראה רענן, ויענה על דרישות SEO משתנות וכו'. כל שינוי באלגוריתמים של גוגל מתבטא בכלים השונים של וורדפרס, וכל מה שנדרש על מנת לשמור על עבודת בניית אתרים לעסקים ברמה גבוהה – זה לעקוב אחרי העדכונים.

גם אם אתם מסתדרים עם התוספים והתבנית שקניתם – עדיין כדאי לפנות למפתחים מקצועיים

למרות החופש הרב שנותנת בניית אתרים בוורדפרס, במצבים שונים יש צורך לפנות לעבודות פיתוח ממוקדות וספציפיות הדורשות הבנה בתכנות. למעשה, הוורדפרס מעניק פרנסה נאה לאינספור מפתחים בתחום, בגלל שלעיתים קרובות נדרש פיתוח של רכיב קטן שעונה באופן המדויק ביותר על צרכי הלקוח, ובגלל שמדובר בעבודה קטנה יחסית, ההשקעה הזאת תשתלם בטווח הארוך.

למשל, בניית חנות וירטואלית מותאמת לתחום ספציפי ויוצא דופן, או התאמה של אלמנטים עיצוביים מיוחדים המותאמים לצרכים של בעלי האתר. בניית אתרים בוורדפרס לעסקים מאפשרת שליטה מלאה על כל רבדי האתר, כולל בעזרת מפתח מקצועי ועצמאי, או לחילופין – באופן עצמאי, תוך כדי החלפת אסטרטגיות לכל אורך העבודה.

אני עושה שיווק דיגיטלי לעסקים ומתמחה בבניית אתרים המותאמים לקידום אתרים. אצלי כל האתרים נבנים בקוד פתוח במטרה שיוכלו להיות מקודמים. אז אם אתם מעוניינים באתר שגוגל יוכל לסרוק אותו כמו שצריך מוזמנים ליצור איתי קשר

אורי מינץ
אורי מינץ